05 oct. Cluj-Napoca: Primarul Emil Boc anunță extinderea transportului public în oraș cu 3 noi stații de autobuz
Emil Boc, primarul Municipiului Cluj-Napoca, anunță extinderea transportului public în oraș cu 3 noi stații de autobuz pe liniile 45 și 47.
Amplasamentul noilor stații pentru a facilita accesul clujenilor la transportul public:
”Felicit inițiativa cetățenilor care au solicitat CTP Cluj-Napoca această suplimentare a numărului de stații din municipiu. Obiectivul nostru comun este de a încuraja utilizarea mijloacelor de transport publice, respectiv de a promova mijloacele alternative de mobilitate urbană.
Cu această ocazie, amintesc tuturor clujenilor și studenților recent ajunși în orașul nostru că în fiecare zi de vineri se circulă gratuit pe toate liniile urbane, indiferent de mijlocul de transport în comun prin politica publică „Vinerea Verde”.”, a declarat edilul liberal al Clujului.
Sursă: Facebook Emil Boc
No Comments